Dlaczego potrzebujesz grzejnika zewnętrznego?
Jesień! Miło jest oglądać opadanie żółtych liści siedząc w letnim domku, całkowicie owiniętym kocem. Tylko jedna rzecz przyćmiewa: chłód, jaki niesie ze sobą tak wspaniały czas. Rozwiązaniem problemu jest zainstalowanie nagrzewnicy zewnętrznej.
Jeśli jesteś mniej lub bardziej zaznajomiony z grzejnikiem domowym, mniej wiemy o grzejniku ulicznym. Krótko mówiąc, technologia spełnia te same zadania, co konwencjonalny grzejnik. Różnica dotyczy tylko niektórych parametrów. Porozmawiamy o tym.
Najczęściej grzejnik zewnętrzny jest niezbędnym atrybutem patio, werandy, altany itp. Ze względu na swoją mobilność urządzenie można przenosić z pokoju do pokoju. Jeśli potrzeba i zakres zastosowania technologii są już jasne, to jakie typy grzejników zewnętrznych oferuje rynek klimatyzacji nie jest do końca jasne.
Nagrzewnica zewnętrzna na podczerwień
Promienniki podczerwieni są dziś bardzo popularne. Zgodnie z zasadą działania promiennik podczerwieni przypomina słońce: przedmioty znajdujące się pod sprzętem są ogrzewane. Podgrzewana podłoga i ściany oddają następnie swoje ciepło do powietrza. Zakres zastosowania to najczęściej: metro, stadiony, warsztaty fabryczne itp. Promiennik podczerwieni jest również instalowany w biurach, jeśli niepraktyczne jest opłacanie ogrzewania całego pomieszczenia, a na jednym miejscu pracy jest wystarczająca ilość ciepła. Rozróżnij grzejniki elektryczne i gazowe.
Zewnętrzny gazowy grzejnik na podczerwień
Zasada działania grzałki jest prosta: podczas spalania gaz (butla znajduje się na dole urządzenia) emituje ciepło, które zamieniane jest na promienie podczerwone. Te ostatnie charakteryzują się wysokimi temperaturami. Odbijają się od reflektora znajdującego się w górnej części grzałki i są skierowane w dół. Specjaliści naszej firmy zalecają instalację nagrzewnicy gazowej, jeśli temperatura powietrza na zewnątrz wynosi od plus dziesięciu do plus dwunastu ° C. Grzejnik nagrzewa pomieszczenie do + 23 - + 25 °С. Na naszej stronie znajdują się uliczne grzejniki gazowe różnych marek.
Wybierając grzejnik gazowy do instalacji zewnętrznej, zwróć uwagę na moc sprzętu. Istnieje pewien algorytm: potrzeba dwunastu kW na pięć do sześciu metrów kwadratowych. Uwaga! Jeśli dobór wydajności sprzętu nie jest powiązany z obsługiwanym obszarem, w rezultacie uzyskamy zwiększone zużycie gazu, a nie poprawimy wydajność. Specjaliści naszej firmy pomogą Ci wybrać grzejnik na podstawie powierzchni i indywidualnych cech pomieszczenia.
Większość nowoczesnych modeli jest wyposażona w regulator mocy, który pomaga znacznie zmniejszyć zużycie gazu. Kolejnym podstawowym parametrem przy zakupie jednostki jest bezpieczeństwo. Specjalny system ochronny zablokuje dostęp gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia, nagłego poruszenia, przechylenia lub upuszczenia urządzenia.
Przy zakupie warto zapytać, z jakiego materiału wykonana jest technika. Na naszej stronie grzałki prezentowane są w obudowach ze stali nierdzewnej, które nie boją się korozji.
Istnieją modele, które są instalowane na środku stołu i zapewniają lokalne ogrzewanie. Uwaga! Średnica reflektora nie powinna być mniejsza niż osiemdziesiąt centymetrów. Rozważ zakup prefabrykowanego odbłyśnika, który jest po prostu niezbędny, jeśli główny zawiedzie.
Działanie nagrzewnicy gazowej wymaga przestrzegania niektórych norm bezpieczeństwa. Po pierwsze sprzęt powinien znajdować się na płaskiej powierzchni, poruszać się tylko w stanie wyłączonym i nie być używany przy silnym wietrze.
Elektryczne grzejniki zewnętrzne na podczerwień
Technika zasilana jest energią elektryczną. Eksperci zauważają, że tego typu sprzęt wytwarza bardziej miękkie ciepło niż urządzenia zasilane gazem. Zasada doboru tego typu grzałki jest podobna do opisanej powyżej. Są jednak pewne osobliwości. W zależności od elementów grzejnych rozróżnia się następujące typy zewnętrznych nagrzewnic elektrycznych:
- kwarc (świetna opcja do ogrzewania pomieszczeń lub dużych powierzchni);
- ceramiczny;
- metal (aluminium).
Uwaga! Najczęściej zestaw nie zawiera mocowania, dlatego należy go dobierać osobno.
Zarówno urządzenia gazowe, jak i elektryczne mają swoje wady i zalety. Wybór zależy przede wszystkim od zadań, jakie stawiasz przed sprzętem, powierzchni pomieszczenia i Twojej osobistej opinii. Przed zakupem warto rozważyć plusy i minusy. Na przykład urządzenia elektryczne są bardziej ekonomiczne i wydajne, choć mniej mobilne. Ponadto urządzenia elektryczne do ogrzewania na zewnątrz mogą być używane nawet w temperaturach plus pięć stopni, podczas gdy urządzenia gazowe mogą być używane w temperaturach tylko plus dziesięć stopni i wyższych. Jednak najważniejszymi parametrami przy zakupie sprzętu (dowolnego typu) są moc i bezpieczeństwo.
Rynek klimatyczny oferuje również grzejniki na paliwa stałe (takie jak piece), a także naftę i olej napędowy. Zawsze możesz skonsultować się w tej sprawie ze specjalistami naszej firmy.