Grzejniki garażowe lub magazynowe
Ogrzewanie garażu/magazynu ma swoje cechy charakterystyczne od ogrzewania np. mieszkania. Przede wszystkim duża powierzchnia lokalu, obecność samochodów czy różnego rodzaju produktów, co również dyktuje własne wymagania przy wyborze sprzętu.
Ciągły wzrost cen energii elektrycznej, zmuszający wszelkie wysiłki do skupienia się na oszczędnościach. Nasza firma oferuje swoim klientom systemy energooszczędne, które łączą w sobie „maksymalny komfort przy minimalnych kosztach”. Musimy przyjąć zasadę: racjonalne wykorzystanie systemów ogrzewania powietrznego przy minimalnych stratach ciepła.
Technologia cieplna: system ogrzewania powietrznego. informacje ogólne
System ogrzewania powietrznego doskonale nadaje się do montażu w garażu, pomieszczeniach magazynowych, przemysłowych itp. Systemy te wykorzystują jako źródło energii ogrzewanie centralne i elektryczne. Istnieją modele napędzane paliwem gazowym i płynnym. Są jednak droższe i znacznie trudniejsze w obsłudze. Głównym kryterium przy wyborze techniki jest jej moc. Ta ostatnia zależy od powierzchni obsługiwanego lokalu. Specjaliści naszej firmy do garaży i magazynów polecają montaż kurtyn cieplnych lub opalarek.
Opalarka to potężny termowentylator wykonany w metalowej obudowie, który chroni sprzęt przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Opalarka służy również jako narzędzie do wentylacji i osuszania pomieszczenia. Urządzenie jest łatwe w montażu i może pełnić rolę głównego źródła ciepła, jak również dodatkowego. Dużą zaletą tego typu grzejnika jest błyskawiczne nagrzanie pomieszczenia do żądanej temperatury. Dzięki regulatorowi mocy, w który wyposażony jest opalarki, możliwe jest osiągnięcie wymaganego stopnia nagrzania pomieszczenia.
Opalarka składa się ze stalowego elementu grzejnego (cewki / elementu grzejnego), zanurzonego w wytrzymałej metalowej obudowie, która z kolei działa jako niezawodna ochrona przed niepożądanymi wpływami zewnętrznymi (na przykład korozją) i zwiększa bezpieczeństwo sprzętu. Istnieje kilka rodzajów sprzętu, w zależności od paliwa używanego podczas pracy: gaz, paliwo płynne i paliwo stałe, a także opalarki zasilane energią elektryczną. Te ostatnie są wszechstronne i bardziej mobilne. Jednak w przypadku dużych powierzchni preferowane są opalarki na paliwo. Na naszej stronie znajdują się opalarki przenośne (zarówno do użytku tymczasowego, jak i do użytku stałego) oraz stacjonarne (służące do stałego ogrzewania pomieszczenia). Wszystkie typy opalarki są łatwe w instalacji i obsłudze.
Główne zalety opalarki:
- łatwość instalacji i obsługi sprzętu;
- szeroki zakres mocy;
- niski poziom hałasu;
- szybka rozgrzewka;
- szybkie nagrzewanie pomieszczenia itp.
Zasłony termiczne
Technika działa jak niewidzialna bariera przed wejściem zimnego powietrza (a także owadów i kurzu) do pomieszczenia oraz gorącego powietrza z pomieszczenia. Kurtyna cieplna wykonana jest najczęściej w metalowej obudowie, wewnątrz której znajduje się element grzejny, silnik i wentylator. Otwory okienne i drzwiowe są miejscem montażu kurtyny.
Przy prawidłowym doborze i instalacji sprzętu powstaje przepływ powietrza z prędkością od ośmiu do dziesięciu metrów na sekundę na wylocie i trzy metry na sekundę na poziomie podłogi. Uwaga! Kurtyna cieplna powinna być równa lub większa od otworu. Istnieje możliwość zamontowania kilku zasłon obok siebie (jeśli otwór jest bardzo szeroki).
Technika ma wysoką wydajność i nagrzewa powietrze w krótkim czasie.
Uwaga! Technika podczas pracy spala tlen, warto więc zadbać o zakup nawilżacza. Niezbędne jest również pogodzenie się z niskim poziomem hałasu, jaki powstaje podczas pracy kurtyny. Na naszej stronie dostępne są kurtyny powietrzne z wbudowanym termostatem, który pozwala kontrolować temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Większość nowoczesnych modeli jest wyposażona w bezprzewodowy pilot.
Więcej o opalarce i kurtynie możesz dowiedzieć się od specjalistów naszej firmy.