Który grzejnik jest lepszy?
Rynek klimatyczny oferuje szeroką gamę urządzeń grzewczych. Jak znaleźć swój typ grzejnika z tak szerokiej oferty?
Przed zakupem grzejnika należy mieć jasne wyobrażenie o tym, jaki rodzaj lokalu i ile metrów kwadratowych zakupionego wyposażenia (biuro, domek, mieszkanie, garaż), częstotliwość użytkowania grzejnika, czy pomieszczenie ma dogrzewanie i wiele inne sprawy. Pierwszą rzeczą, którą musisz jasno zrozumieć, jest to, że obszar, który może obsługiwać, zależy od mocy sprzętu. W obliczeniach pomoże następujący algorytm: na 1m2 potrzebne będzie 100 W mocy (pomieszczenie nie jest ogrzewane, ale ma dobrą izolację termiczną). Tak więc w pomieszczeniu o powierzchni 20-25 m2 można bezpiecznie kupić grzejnik o mocy 1,5 kW. Przed zakupem urządzenia należy wziąć pod uwagę lokalizację mieszkania (strona słoneczna lub nie), ilość osób i urządzeń (też promieniują ciepło), czy w mieszkaniu jest dużo okien, dom jest stary czy nowy , a także różnicę temperatur na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Twardy? Następnie skontaktuj się ze specjalistami naszej firmy, którzy nie tylko bezpłatnie doradzą Ci w tej kwestii, ale także zaoferują wymagany rodzaj grzejnika, biorąc pod uwagę indywidualne cechy Twojego pomieszczenia.
Bardziej celowe jest zainstalowanie jednego lub drugiego grzejnika w każdym pomieszczeniu.
Na naszej stronie prezentowane są wszystkie rodzaje sprzętu:
- Konwektory
- Grzałki olejowe
- Kominki elektryczne
- Wentylatory grzewcze
- Zasłony termiczne
- Promienniki podczerwieni
- Opalarki na olej napędowy
- Opalarki gazowe
- Grzejniki gazowe
- Opalarki
Nagrzewnica olejowa jest dziś bardzo popularna. Wynika to przede wszystkim z łatwości obsługi tego ostatniego i dość demokratycznej ceny. O sile techniki decyduje liczba odcinków (w zależności od modelu może ich być od pięciu do piętnastu). Specjaliści naszej firmy zalecają zakup nagrzewnic olejowych z 10-15 sekcjami (najlepsza opcja).
Grzejnik olejowy może służyć do ciągłego ogrzewania pomieszczenia, ponieważ technika ta jest uznawana za przyjazną dla środowiska. Jednak doprowadzenie urządzenia do temperatury roboczej zajmuje 20-30 minut, a ciepło będzie nierównomiernie rozprowadzane w dużych pomieszczeniach. Jeśli jesteś gotowy pogodzić się z tymi funkcjami sprzętu, możesz zrezygnować z wyboru nagrzewnicy olejowej.
Jako dodatkowe źródło ciepła (na przykład w biurze lub salonie) doskonałym rozwiązaniem jest zainstalowanie nagrzewnicy. Sprzęt można zawiesić na ścianie lub postawić na stole, podłodze i innych poziomych powierzchniach.
Urządzenie zawiera wentylator, dlatego należy być przygotowanym na poziom hałasu podczas pracy nagrzewnicy. Uwaga! Grzejniki z otwartą wężownicą zanieczyszczają powietrze i spalają tlen. Jeśli jednak sprzęt jest zainstalowany w pomieszczeniu, w którym nie ma ludzi, a niuanse te nie są tragiczne, to użytkownik będzie zadowolony z wydajności urządzenia, szybkiego nagrzewania się pomieszczenia, a także niskiej ceny .
Jeśli na porządku dziennym jest ogrzewanie dużej powierzchni, warto przyjrzeć się opalarce (zakres mocy od 3 do 20 kW). W przeciwieństwie do termowentylatora, który pracuje cyklicznie, pistolet może pełnić rolę głównego źródła ogrzewania. Najczęściej zakresem zastosowania urządzenia są garaże, warsztaty, magazyny itp. Trzeba jednak być przygotowanym na poziom hałasu, jaki powstaje podczas pracy sprzętu. Dodatkowo opalarka będzie kosztować więcej niż na przykład termowentylator.
Konwektor doprowadzi powietrze do wymaganej temperatury w 70 minut. Urządzenie nie generuje hałasu podczas pracy, jest bardzo kompaktowe i łatwe w obsłudze. Ważne: sprawność konwektora zależy od wysokości montażu (im niżej znajduje się konwektor, tym pracuje wydajniej. Na przykład w przypadku domów ze ścianami przeszklonymi zalecamy wbudowanie urządzeń w podłogę (dla obiektów z dużymi oknami, konwektor jest idealnym rozwiązaniem) prezentowane są konwektory, które mogą chronić dom przed zamarzaniem poprzez automatyczne utrzymywanie temperatury od pięciu do ośmiu stopni Celsjusza.
Obiekty charakteryzujące się przeciągami (supermarkety, garaże itp.) należy montować z kurtynami termicznymi. Technika nie tylko kontroluje temperaturę, ale także zapobiega ucieczce ciepła z pomieszczenia (powstaje przepływ powietrza, który działa jak rodzaj przegrody). Miejscem montażu zasłon termicznych są drzwi, bramy, okna. Przy wyborze sprzętu należy poinformować specjalistów naszej firmy o szerokości i wysokości otworów. Uwaga! Minimalna wysokość montażu kurtyny termicznej wynosi od jednego do 2,5 metra, maksymalna wysokość od jednego do czterech metrów.
Zasada działania promiennika podczerwieni porównywana jest do słońca: technologia ogrzewa urządzenia (ściany, meble, podłogi), które z kolei oddają ciepło do powietrza. Sprzęt można zamontować na zewnątrz, w łazience. Stałymi „klientami” promiennika podczerwieni są obiekty z wysokimi sufitami i ogromnymi halami. Warto od razu przekreślić niektóre mity, które przerosły grzejniki tego typu. Po pierwsze, detektory podczerwieni nie wypalają tlenu i równomiernie ogrzewają pomieszczenie, a promieniowanie podczerwone jest szeroko stosowane we współczesnej medycynie.
Kominki elektryczne zyskują na popularności. Do instalacji sprzętu nie trzeba instalować komina, rozpalać ognia, czyścić półek z sadzy, usuwać węgla. Efekt jest jednak porównywalny z prawdziwym kominkiem. Na naszej stronie znajdują się kominki wolnostojące, które można zainstalować w dowolnym miejscu oraz do zabudowy (instalacja odbywa się w specjalnie wyznaczonych miejscach).
Każdy rodzaj grzejnika ma swoje zalety i wady. Jednocześnie bardziej celowe jest zainstalowanie tej lub innej techniki dla konkretnego pomieszczenia. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać od specjalistów naszej firmy.