Opalarki spalinowe, gazowe i elektryczne
Opalarki to doskonała technika ogrzewania dużych pomieszczeń. Opalarka ma swoją nazwę ze względu na swoją konstrukcję, ponieważ jest wykonana w cylindrycznej obudowie, wewnątrz której znajduje się wentylator i elementy grzejne. Ciepłe powietrze niczym armata jest wystrzeliwane do pomieszczenia przez wentylator. Rynek klimatyczny oferuje również armaty w kształcie kwadratu. Model ten tworzy przepływ rozproszony, a nie kierunkowy. Zakres zastosowania urządzenia to sklepy, obiekty przemysłowe, magazyny, duże biura, otwarte parkingi itp. Pistolet jest instalowany bezpośrednio w produkcji (np. gdy wymagane jest szybkie wysychanie świeżego tynku i cementu, malowane powierzchnie). Opalarka służy do ogrzewania szklarni (czasami urządzenie służy do suszenia warzyw i tworzenia korzystnego mikroklimatu dla zwierząt domowych).
Rynek klimatyczny oferuje następujące rodzaje opalarek:
- elektryczny;
- diesel;
- gaz.
Armatki na olej napędowy i gazowe są bardziej ekonomicznymi opcjami. Jednak ta technika jest w wyższym segmencie cenowym niż pistolet elektryczny. Potwierdźmy słowa cyframi! Przez godzinę pracy opalarka wysokoprężna (o mocy 20 kW) spala około jednego litra paliwa, gaz - od 0,7 do 6,48 litra (w zależności od mocy). Z głównych wad można wyróżnić - duże wymiary sprzętu, dużą ilość tlenu spalonego podczas pracy oraz, w taki czy inny sposób, obecność zapachu palącego się paliwa. Dlatego nie zalecamy używania tego typu armatek do ogrzewania zwykłych pomieszczeń mieszkalnych (aby usunąć zapach, pomieszczenie powinno być często wietrzone).
Działo dieslowskie jest ogrzewane bezpośrednio i pośrednio. Ta ostatnia ma silną przewagę nad technologią bezpośredniego ogrzewania: do pomieszczenia dostarczane jest czyste, pozbawione tlenku węgla ogrzane powietrze. Oczywiście cena za tego typu urządzenie jest znacznie wyższa. Dlatego decydującym czynnikiem przy wyborze będzie przeznaczenie sprzętu i w jakim pomieszczeniu planują go używać (czy ludzie są obecni, czy nie, czy można przeprowadzić wentylację itp.).
Jeśli chodzi o opalarki elektryczne, należy być przygotowanym na wysokie zużycie energii podczas korzystania z tych ostatnich. Jednostka ma jednak pewne zalety w stosunku do technologii gazowej i wysokoprężnej. Najpierw spójrzmy na główne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu. Opalarka elektryczna wymaga do pracy 220 lub 380 woltów (zwróć szczególną uwagę na to kryterium, ponieważ wskaźnik 380 woltów występuje tylko w pomieszczeniach typu przemysłowego).
Następnie należy zwrócić uwagę na moc opalarki (określoną w zależności od powierzchni obsługiwanego pomieszczenia). Jednocześnie najmniejsze (pod względem wydajności) opalarki odpowiadają termowentylatorowi o mocy 2000-3000 W. Modele te nadają się jako urządzenie grzewcze do ogrzewania zwykłego mieszkania w mieście. Średnio moc opalarek waha się w zakresie od 3 do 20 kW lub więcej (dla oleju napędowego i gazu - 10-100 kW). Dużą popularnością cieszą się urządzenia o mocy od czterech do dziewięciu kW. Istnieje pewien algorytm, za pomocą którego obliczana jest wymagana moc sprzętu. Konieczne jest podzielenie objętości pomieszczenia w metrach sześciennych przez 30. W rezultacie otrzymujemy wymagane kilowaty.
Decydującym czynnikiem przy wyborze pistoletu jest wydajność (ilość ogrzanego powietrza na godzinę). Na rynku klimatycznym dostępne są modele o różnych wskaźnikach: 230, 400, 720, 1100, 1700 metrów sześciennych. za godzinę. Specjaliści naszej firmy pomogą obliczyć wymagany wskaźnik wydajności dla konkretnego pomieszczenia.
Większość modeli opalarek ma trzy tryby pracy. Na przykład zero pozwala na używanie sprzętu jako wentylatora.
Istnieją różnice w sposobie instalacji opalarek. Na naszej stronie dostępne są dwa rodzaje armat: stacjonarne i przenośne. Ten ostatni jest najczęściej wyposażony w stojak i gumowe kółka.
Wybierając opalarki warto zwrócić uwagę na korpus, w którym wykonywana jest technika: musi ona wytrzymać upadki i uderzenia, a najlepiej pokrycie farbą żaroodporną (zalecamy malowanie proszkowe).
Koszt konkretnej opalarki zależy od wydajności i mocy. Średnia cena armat gazowych i wysokoprężnych waha się od 400 USD i więcej, elektrycznych - od 120-250 USD. Specjaliści naszej firmy zapoznają Cię z kosztami sprzętu i aktualnymi modelami.
Rynek klimatyczny oferuje użytkownikom opalarki działające na wsadach węglowodorowych (olej opałowy, gaz, nafta, olej odpadowy, olej napędowy). Opalarki z przepływem bezpośrednim (wypuszczające spaliny bezpośrednio do pomieszczenia) służą do suszenia różnych materiałów, ogrzewania warsztatów i innych pomieszczeń, w których nie ma ludzi. Jednocześnie wydajność tego typu sprzętu jest bardzo wysoka, polecane są do stosowania na dużych otwartych przestrzeniach. Jeśli armata jest wyposażona w komin, można bezpiecznie umieścić ją w produkcji. Czasami pistolet jest wyposażony w dodatkowy system wymuszonego usuwania produktów spalania, co pozwala osiągnąć maksymalną czystość powietrza.
Specjaliści naszej firmy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dobrać odpowiedni typ opalarki oraz wymaganą moc.